STARŠÍ ŽIACI U14 NA TURNAJI STRIEBORNÍ

Počas víkendu naši ôsmaci U14 ukončili sezónu 2016/2017 v Jaroměři na kvalitnom turnaji Winnwel Cup 2017. Aj napriek nekompletnej zostave ju ukončili fantasticky. V prvom našom vystúpení nás čakalo slovenské derby proti Iskre Partizánske. Náš tím sa trochu pomalšie rozbiehal, ale aj vďaka dvom gólom v oslabení porazil "partizánov" 4:1. Nasledoval druhý deň turnaja a do cesty sa nám postavili silné dve české družstvá. Proti Berounu sme mali slabší úvod, súper trestal našu slabšiu efektivitu i chyby v obrane. Od druhej tretiny pokropil tréner Ľubo Líška svojich zverencov "živou vodou" a nepriaznivé skóre 0:3 vďaka útočnej hre tzv. "dúbravský kolotoč", otočili naši borci na 5:3 v náš prospech. V našom druhom sobotňajšom stretnutí, tento krát proti Lomnici nad Popelkou sme opäť dostali prvý gól, ale po nasledujúcich oku lahodiacich akciách našich hráčov sme zdolali súpera opäť výsledkom 5:3, čo našim zaručoval postup do semifinále. V poslednom zápase skupiny sme nastúpili proti nemeckému Manheimu. Naši hráči takticky potrebovali šetriť sily na večerné semifinále, ale zápas nechceli len tak vypustiť. Dramatické stretnutie vyvrcholilo samostanými nájazdami, v ktorých sme strhli víťazstvo 4:3 na našu stranu. V semifinále sme narazili na favorita celého turnaja, družstvo VHK Vsetín. Súper sa v úvode stretnutia ujal vedenia, ktoré si udržal do druhej prestávky. Na začiatku tretej tretiny sme súpera riadne pritlačili, náš gólový účet nechytateľnou delovkou načal Michi Gregor, násladne naši chalani pridali v priebehu troch minút ešte dva góly. V poslednej minúte vsetínčania tečom ešte znížili na 3:2, ale našim sa podarilo cenné víťazstvo udržať. Vo finále nás čakal Havlíčkov Brod. Vo finále si naši verili, po šanciach na oboch stranách sa dostal do vedenia súper a následne pridal aj ďalšie góly. Naše družstvo, ktoré dokázalo na turnaji otočiť každý nepriaznivý stav, sa opäť nevzdávalo. Sedem minút pred koncom stretnutia znížil Tomáš Marton a 15 sekúnd pred koncom sme sa priblížili k remíze vďaka presnému zásahu Olivera Matzenauera. Na vyrovnávajúci gól mali chlapci už málo času. Prehra vo finále mrzí, ale 2. miesto na tak kvalitnom turnaji teší. Rodičom našich hráčov ďakujeme za skvelé povzbudzovanie. Chlapci počas turnaja navštívili aj aquacentrum Hradec Králové, videli kus živej histórie v pevnosti Josefov a to všetko vyšperkovali skvelou hrou a umiestnením na turnaji. Bola to veľmi pekná bodka za úspešnou sezónou 2016/2017. Medzi našich najlepších hráčov na turnaji patrili: fantastický kapitán Šimon Groch, hráč s presnou muškou Tomáš Marton, hokejový inteligent a tvorca našej hry Ivan Korbíni, šikovné krídlo Janick Wernicke, pilier našej obrannej hry Andrej Boča, famózne chytajúci Dano Lobodáš, snajper Michi Gregor, objav sezóny Richard Čerňanský, kvalitnou a presnou prihrávkou vyznačujúci sa Oliver Matzenauer i skvelý zakončovateľ Martin Paďour. Svojím výkonom potešili aj Nikita Evstratov, Sašo Guderna, Ondro Apalovič, Nicolas Husár, Dima Musalimov, Filip Janoštiak a Noro Frajt. Konečné poradie: 1. Havlíčkov Brod, 2. HOBA Bratislava, 3. VHK Vsetín, 4. Berounští Medvědi, 5. Manheim, 6. HK Levice, 7. MŠK Prievidza, 8. Lomnica nad Popelkou, 9. HC Jaroměř, 10. Iskra Partizánske.