ĽADOVÝ HOKEJ JE AJ PRE TEBA, PRÍĎ MEDZI NÁS

 

 

HOKEJ JE ŠTÝLOVÝ

Ľadový hokej je pohodový šport! Deti rady hrajú vzrušujúci šport s celou radou nových a odlišných schopností.

JE TO TÍMOVÝ ŠPORT

Je úžasné byť súčasťou tímu. Hokejisti sa spriatelia, keď sa prirodzenou formou učia o tímovej práci, dôvere a zodpovednosti - vlastnostiach, ktoré im potom ostanú po celý život.

JE TO BEZPEČNÁ HRA

Na rozdiel od profesionálneho ľadového hokeja, hra do tela na začiatočníckej úrovni nie je povolená a bitky sú prísne zakázané. Využívajú sa kvalitné ochranné prostriedky, preto súvzranenia zriedkavé.

RODINNÁ KULTÚRA

Ľadový hokej je skvelý na sledovanie s množstvom príležitostí spoznať nových ľudí a nájsť nových priateľov. Je to šport, ktorý si môže vychutnať celá rodina pohromade, či už aktívnou hrou, alebo pasívnym sledovaním.

ČO JE ĽADOVÝ HOKEJ? 

Ľadový hokej je najrýchlejší kolektívny šport na svete s takmer 2 miliónmi aktívnych hráčov, mužov a žien všetkých vekových kategórií. Je to šport postavený na tímovej spolupráci, disciplíne a rýchlosti, v ktorom sa mladý hráč od okamihu prvého vstupu na ľad učí zručnosti potrebné k hre a zároveň sa zabáva. Je to skvelý šport na sledovanie ale ešte lepší na hranie.

PREČO SA ZAPOJIŤ?

Hokej ponúka pre deti hneď niekoľko dôležitých prvkov pre osobnostný rozvoj mladého človeka a to nielen rozvoj sily, koordinácie, flexibility atď, ale aj zvýšenie sebavedomia, športového ducha a sebaúcty. Rovnako dôležité je, že ide o príťažlivú zábavu dieťaťa v pozitívnom, zdravom a bezpečnom prostredí. Zručnosti získané na ľadovej ploche ale aj mimo nej posilnia tie, ktoré si deti osvojili doma, alebo v škole. Napríklad tímová práca a kooperácia sú dôležité vlastnosti vo všetkých oblastiach života.

AKO ZAČAŤ S HOKEJOM?

Vstup detí do akejkoľvek športovej hry je kľúčová fáza vzdelávacieho procesu. Prezentovanie ľadového hokeja v pozitívnom a zábavnom svetle ovplyvní dieťa nielen svojimi činnosťami a dejom na ľade, ale vyvoláva v ňom aj pocit nutkania vrátiť sa hrať znova a znova. IIHF, SZĽH a všetky kluby zdôrazňujú ducha fair play a vzájomnú úctu pre všetkých zainteresovaných v tomto športe. Fair play a rešpekt sú dôležité životné vlastnosti, ktoré je potrebné deťom neustále vštepovať a súčasne aj posolstvo, ktoré je treba šíriť ďalej. 

KEDY, KDE A AKO?

Ak ste sa rozhodli s hokejom začať práve u nás, vopred Vám ďakujeme za prejavenú dôveru. Stačí prísť na tréning na ľade (august až máj) v nedeľu (čas tréningu nájdete v aktuálnom rozpise v tejto sekcii). Hláste sa u šéftrénera prípravky u p. Ľubomíra Líšku. Sídlo nášho klubu je v Dúbravke na Harmincovej ul. Prvých 14 dní na vyskúšanie si záujmu dieťaťa o ľadový hokej a zoznámením sa s prostredím je v našom klube bezplatných. Ak Vás a Vaše dieťa hokej u nás osloví, budeme radi. Hokejový výstroj Vám bezplatne zapožičiame, potrebujete len korčule, hokejku a prilbu.

KDE DOSTANETE ĎALŠIE INFORMÁCIE?

Ak budete potrebovať nejaké iné informácie alebo v prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte šéftrénera našej predprípravky p. Ľubomíra Líšku na t.č. 0908 660 877 alebo riaditeľa klubu p. Branislava Semančíka na t.č. 0905 723 873, alebo napíšte na hokej.dubravka@gmail.com. Tešíme sa na Vašu návštevu!