2003KY OBSADILI V KOLÍNE DRUHÉ MIESTO

Už tradične každú sezónu sa naše 2003ky zúčastňujú hokejového turnaja v Českom Kolíne. Vždy sme tam odohrali množstvo vyrovnaných zápasov a nebolo tomu inak ani tento rok. Na rozbeh sme dostali za súpera kolínske béčko, ktoré robilo všetko preto aby sme nezískali za víťazstvo v tretinách a celkove v zápase maximálny počet 8 bodov. Podarilo sa nám ich získať a poobede sme si to rozdali s jedným z najlepších maďarských družstiev s UTE Budapest (skončili celkove tretí). Z našej strany v najlepšom zápase na turnaji sme nepustili Maďarov takmer k ničomu a zaznamenali sme po výhre 8:1 opäť plný počet bodov. V ďalšom zápase proti Tremosnej sa už rozhodovalo o medailách. Zápas bol veľmi vyrovnaný, rozhodla 28. minúta zápasu, v ktorej sa nám podarili streliť tri góly. Vo štvrtom zápase sme nastúpili proti najlepšiemu družstvu v Českej republike ročníka 2003 - domácemu Kolínu. Mali sme katastrofálny úvod, v 23. sekunde už bolo 2:0 a v štvrtej minúte sme prehrávali už 4:0. Vďaka zaujímavému hraciemu systému boli po prvej tretine v hre ešte 4 body. Druhu tretinu sme prehrali 2:0, keď sme nevyužili viacero sľubných šancí, v tretej sa nám podarilo Kolínu uchmatnúť bod po remíze 1:1. Posledný zápas nás čakal po rýchlom obede a minimálnej prestávke, pričom pre Kobru Praha bol to prvý zápas v tento deň. Bolo cítiť únavu, no bojovnosť nechýbala ani v poslednom zápase. Napriek prehre sme obsadili vynikajúce druhé miesto a okrem strieborných medailí sa nám podarilo získať aj jedno individuálne ocenenie. Danko Lobodáš sa stal najlepším brankárom na turnaji. Skvelá atmosféra, skvelý turnaj, dovidenia Kolín opäť o rok!