HOBÁCI V BREZNE STRIEBORNÍ

Táto sezóna je zatiaľ strieborná. Po druhých miestach na veľkých turnajoch v Partizánskom, Kolíne a Dolnom Kubíne skončili naši piataci a šiestaci (r.n. 2003) U12 druhí aj v Brezne. Turnaj, kde boli podľa organizátora pozvané najlepšie tímy z východného, západného a stredného Slovenska, doplnené družstvami B. Bystrice a Martina, sme odštartovali výhrou proti Martinu (5:3). Zápas nebol z našej strany celkom ideálny, ale takisto aj Martin sa na turnaji pomalšie rozbiehal (napokon skončil tretí). Ďalší deň náš výkon gradoval. Najprv sme si poradili s B. Bystricou (12:2), a potom vo výbornom zápase sme porazili domácich 5:0. Danko Loby vychytal cennú nulu. Darilo sa nám aj v zručnostných súťažiach, Šimon Hamy vyhral sošku za najviac premenených nájazdov a Michi Gregor za najsilnejšiu strelu. Na posledný zápas sme nastúpili proti veľmi dobre hrajúcemu Popradu. Hneď zo začiatku sme súpera poriadne zatlačili, vypracovali sme si dostatok príležitostí, aj keď súper bol poriadne nebezpečný hlavne z brejkov. Sedem minút do konca sme vyhrávali 3:1. Pár individuálnych chýb, chvíľková nekoncentrácia, nedohranie súbojov a dve minúty na to sme už prehrávali o gól. No zabojovali sme a minútu pred koncom sa podarilo Alexovi Zelkovi vyrovnať. V samostatných nájazdoch vo štvrtej sérii Poprad dal a Alex trafil žŕdku... Z individuálnych ocenení si diplom a sošku doniesol domov Adam Kurty za krásnych 14 kanadských bodov zo 4 zápasov. Užili sme si turnaj plnými dúškami aj s doplnkovým programom (playoff 7. zápas Zvolen-Poprad i welness v hoteli Bystrá). Druhé miesto po zápase viac bolelo ako tešilo, no aj tak môžeme byť s hrou i výsledkami veľmi spokojní. Nabudúce možno budeme mať viac šťastia my.